+90 505 996 02 39
info@turkbox.com.tr
English

Kamerun’a ve diğer Afrika ülkelerine kargo gönderimi sağlayabilmek için uluslararası alanda çalışan birçok yerli ve yabancı kargo firması vardır. Bu firmalardan yabancı marka olanların Kamerun’da şubeleri de bulunmaktadır. Ancak yerli kargo firmalarının Kamerun’da şubesi yoktur. Ancak Kamerun ve çevresindeki ülkelerde bulunana kargo şirketleriyle anlaşmaları bulunmaktadır. Kamerun, orta batı Afrika’da yer alan bir ülkedir. Ve Atlas okyanusuna da kıyısı vardır. Dolayısıyla limanı bulunan bir ülke olduğu için deniz yolu ile kargo gönderimi daha kolay olmaktadır. 

 

Kamerun’a En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Kamerun’a gönderilecek olan kargoların ulaşımını hava yolu ile sağlamak gönderim ücretini düşürecek bir yöntemdir. Uluslararası kargo da hava yolunu kullanmak hem ürünün teslim süresini düşürmekte hem de fiyatı azaltmaktadır. Kamerun’a gönderilecek olan kargoları devletin kargo şirketi ile göndermek ürünü daha ucuza gönderme olanağı sunar. Çünkü devlet firmaları özel şirketler gibi kargo gönderiminde ekstra hizmetler sunmamaktadır. Özel kargo şirketlerinin Express hava yolları ve Express kargo gibi özel hizmetleri bulunmaktadır. Ancak bu gibi işlemler gönderim ücretini arttırmaktadır. Diğer yandan TURKBOX gibi kargo firmalarının da müşterileri için özel indirimleri bulunduğu için ülkemizde faaliyet gösteren bu firmalar ile de gönderim sağlanabilir. 

 

Kamerun’a En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Kamerun’a gönderilecek kargoları hızlı bir şekilde gönderebilmek için özel firmalar ile gönderimin sağlanması daha mantıklı olacaktır. Özel kargo şirketlerinden biri olan TURKBOX, Express hava yolları hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet sayesinde gönderilecek kargolar normal sürenin 4/1’i ne kadar düşmektedir. Türkiye’den Kamerun’a Express kargo ile gönderilecek ürünler 3 iş gününde Kamerun’a ulaşmaktadır. 

 

Kamerun’a Kargo Kaç Günde Gider?

 

Kamerun’a gidecek olan kargoların ne kadar süre de ulaşacağı müşterinin tercih ettiği ulaşım yoluna göre değişmektedir. Yurt dışına kargo işlemlerinde kara yolu, hava yolu ve deniz yolu kullanılmaktadır. Kargonun kısa sürede gideceği yere ulaşabilmesi için en doğru ulaşım yolu hava yoludur. Ayrıca hava yolu ile ulaşım diğer yollara göre daha güvenlidir. Hava yolu ile gönderilen kargolar daha kısa sürede sahibine ulaştığı için maliyeti daha azdır. Türkiye’den Afrika ülkesi Kamerun’a gidecek kargolar ortalama 10 günde ulaşır. Ancak Express kargo gibi özel hizmetler tercih edilirse kargo 3 günde gideceği yere ulaşabilir.

 

Türkiye’den Kamerun’a Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Kamerun’a gönderilecek kargoların gönderim ücreti hava yolu için 34 Euro’dan başlamaktadır. Ancak ürünün kilosuna ve boyutuna göre de değişebilir.

 

Kamerun Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Uluslararası alanda kargo gönderiminde fiyatın belirlenmesi için bazı kriterler vardır. Bu hususlar her ülke için aynıdır. Kargo gönderilirken gönderim ücretinin belirlenebilmesi için genişlik, uzunluk ve yükseklik baz alınır. Yükseklik ve boy çarpılarak bir sonuç elde edilir. Daha sonra bu sonuç 5000’e bölünür ve net ağırlık hesaplanmış olur. Ücret ise ağırlık ve hacimsel alana göre belirlenir. Ürünün kilogramı arttıkça gönderim ücreti de artmaktadır.

 

Kamerun’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Kamerun’dan Türkiye’ye kargo gönderiminde para cinsi olarak Euro kullanılır. Ama istenilirse Kamerun’un yerli para birimi olan Orta Afrika Frangı da kullanılabilir. Gönderim fiyatı da Türkiye’den gönderim fiyatı ile yaklaşık olarak aynıdır. Yerli Türk firmaları ile 5 kiloluk ürünü 160 Euro’ya göndermek mümkündür.

 

Kamerun’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Kamerun’a evrak gönderimi yapmak mümkündür. Gönderilecek olan evraklar diğer kargolardan ayrı bir şekilde taşınır. Böylelikle daha güvenli gönderilir. 

 

Kamerun’a Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Kamerun’a gönderilmesi yasak ürünler canlı hayvan, silah, bomba, peynir, yoğurt, havai fişek ve benzeri şeylerdir.

 

Kamerun Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Kamerun’a gönderilen kargoların takibi kargo firmasının internet sitesi üzerinden yapılabilir.