+90 505 996 02 39
info@turkbox.com.tr
English
Çek Cumhuriyeti, Almanya ile Polonya arasında yer almaktadır. Bu ülkeye Avrupa standartlarında kargo gönderimi yapılmaktadır. Çek Cumhuriyetine tırlarla, yük gemileriyle ve kargo uçaklarıyla kargo gönderilebilir. Türkiye ile Çek Cumhuriyeti arasındaki başlıca ticaret ürünleri elektik kabloları, elektrik motorları, kilit, otomotiv sanayi ürünleri ve otomatik bilgi işlem makineleri gibi şeylerdir. İki ülke arasında bu tarz alanlarda iş yapan firmalar çeşitli anlaşmalar yapmışlardır. Ayrıca nakliyatı yapmak için ortak bir kargo firması belirlemişlerdir. TurkBox aracılığı ile en ucuz yurt dışı kargo hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 
 

Çek Cumhuriyetine En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 
 
Çek Cumhuriyetine en ucuz kargo göndermenin yolu bütün gümrük mevduatı kurallarına uymaktır. Gümrük mevduatı kurallı ve düzenli bir şekilde kargo göndermek için oluşturulmuştur. Gümrük mevduatındaki kurallara göre kargo gönderildiği zaman ürünü tek seferde göndermek mümkündür. Kurallardan biri ihlal edilirse gönderim yapılamaz ve ürün geri gönderilir. Bu tarz durumların yaşanmaması için firmalar ürünleri gümrüğe götürmeden önce kontrol etmektedirler. Bu kontrollerde yasaklı olup olmadığına, kırık olma durumuna ve vergi kurallarına uyup uymama durumuna bakılır. Bu sayede tek seferde gönderim yapılır. 
 
 

Çekya'ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 
 
İnternetten satış yapan pek çok kimse yurt dışına satış da yapmaktadır. Yurt dışına ürün gönderme işlemi yurt içinde biraz daha farklıdır. Yurt dışı işlemlerinde daha fazla kural vardır ve bazı sözleşmeler imzalanmaktadır. Fakat bu işlemleri kolay hale getirmek için her şey yapılmaktadır. Çek Cumhuriyetine ürün gönderirken süreyi belirleyen şey ürünün ne olduğudur. Yani evrak ya da koli gönderme süresi birbirinden farklıdır. Ürünün ağırlığı da süreyi belirleyen etkenlerdendir. 
 
 

Çek Cumhuriyetine Kargo Kaç Günde Gider?

 
 
Çekya'ya Express kargo ile ürün gönderme süresi 1- 2 gündür. 2002 yılından günümüze Çekli iş insanları ülkemizde 650 milyon dolardan fazla yatırım yapmışlardır. Yatırımların ve girişimlerin bu kadar yüksek rakamlara ulaşmasıyla birlikte iki ülke arasında lojistiğin önemi artmıştır. Nakliye işlemlerin daha hızlı ve daha ekonomik şekilde halledilebilmesi için gereken alt yapı yıllar önce atılmıştır. Bu alt yapı ile hava limanlarında Çek Cumhuriyetine gönderim yapmak için bazı hava alanlarında uçak sayısı ve personel sayısı arttırılmıştır. 
 
 

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti'ne Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 
 
Çek Cumhuriyetine 0. 5 kiloluk ürün gönderme ücreti ortalama olarak 50 Euro’dur. Bazı firmalarda bu rakam 90 Euro’nun üzerindedir. Ürünün boyutu küçükse 30 Euro gibi fiyatlarla da gönderim yapılabilir. 10 kiloluk ürün gönderme ücreti ise 150 Euro’dan fazladır. Boyut fazla olursa ücret 200 Euro’dan fazla olur. 20 kiloluk ürünlerin ortalama gönderim ücreti 250 Euro’dur. Ürünün uçakta kapladığı alan arttıkça ücreti de artmaktadır. 
 
 

Çek Cumhuriyeti Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Çek Cumhuriyeti kargo ücreti hesaplamasında anlaşmalar oldukça önem taşımaktadır. Eğer bir şirket yurt dışına sürekli olarak kargo gönderecekse bir kargo firmasıyla özel bir anlaşma yapması daha kârlı olacaktır. Çünkü böyle yapıldığı zaman sürekli gönderim yapıldığından ücretler düşmektedir. Bu anlaşmalara genelde vade süresi de eklenmektedir. Diğer yandan şahsi olarak sadece 1 kere kargo gönderilecekse hoş geldin indimi gibi indirimlerden faydalanılabilir. Bu indirimler özel günlerde de geçerlidir. Ayrıca bir takım kampanyalar da bulunmaktadır.
 

Çek Cumhuriyeti'nden Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 
 
Uluslararası ürün gönderiminde fiyatlar 0.5 kilo ağırlığından başlamaktadır. Aşağısındaki ürünler için net rakamlar yoktur. 0.5 kilo ağırlığındaki ürünler 40- 50 Euro arasında fiyatlarla gönderilebilir. Bazı durumlarda dolar da geçebilir. 1 kiloluk ürünler yaklaşık 60 Euro’ya gönderilmektedir. 10 kiloluk ürün gönderme ücreti 200 Euro’dan fazlayken 20 kiloluk ürünler 350 Euro gibi ücretlere gönderilebilir. 
 
 

Çekya'ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 
 
Çekya ülkesine tapu, not dökümü, öğrenci belgesi, nüfus kayıt örneği, fatura, aidat, kira kontratı, kadastro, kullanım kılavuzu ve mahkeme belgesi gibi pek çok şey gönderilebilir. 
 
 

Çekya'ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 
 
Bu ürünler silah, bitki, tohum, alkollü ürün, uyuşturucu, tıbbi eldiven, steril olmayan ürünler, kimyasal ürünler, bomba, havai fişek, batarya, sim kartlı telefon, yiyecek- içecek ve deodorant gibi şeylerdir.
 
 

Çek Cumhuriyeti Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 
 
Çek Cumhuriyeti kargo takibi gönderimi yasal olan bütün ürünler için yapılabilir. Kargo takibi uzun yıllardır kullanılan bir işlemdir. Bu işlemi yapmak için takip numarası verilmektedir.