Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

San Marino’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

San Marino’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

San Marino Avrupa kıtasında yer alan İtalya yarımadası içinde bulunan bir ülkedir. Bu ülke Avrupa Birliğinde yer almamasına rağmen para birimi olarak Euro’yu kullanmaktadır. Bu ülkeye gönderilen kargolar Avrupa standartlarına uygun olarak gönderilmektedir. İlginçtir ki San Marino ile Türkiye 1.dünya savaşından sonra barış anlaşması imzalamayı unuttukları için kağıt üzerinde savaş halindedir.

 

San Marino’ya En Ucuz Kargo Nasıl Gönderilir?

 

Türkiye’den San Marino ülkesine ucuz şekilde kargo göndermek için ürünlerin doğru bir şekilde paketlenmesi gerekir. Çünkü yanlış paketlenen ürünler gümrükten geri dönebilir ve ücret artabilir. Ucuz şekilde kargo göndermenin diğer yolu olabildiği kadar küçük bir paket hazırlamaktır. 

 

San Marino’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

San Marino’ya en hızlı kargo şirketi TURKBOX firmasıdır. San Marino Avrupa’da yer aldığı için bu ülkeye kargo göndermek çok kolaydır. San Marino’ya kargo gönderildiği zaman online olarak bilgilendirme yapılır. Gönderilen kargolar anlaşmalı olan hava alanlarına götürülür. 

 

San Marino’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

San Marino ülkesine çok hızlı bir şekilde kargo göndermek mümkündür. 2022 yılında kullanılan teknikler ile 1- 2 günde kargo göndermek mümkündür. Bu süre zarfın da ürün teslim alınır, gümrüğe götürülür, San Marino’ya ulaştırılır, yurt dışı alıp verme merkezine götürülür ve adreslere teslim edilir. Avrupa ülkelerine Türkiye’den 1 günde kargo göndermek gelişen sistemler ile mümkündür.

 

Türkiye’den San Marino’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye Cumhuriyetinden San Marino’ya 1 adet kargo gönderme ücreti 2022 yılında kargo şirketlerinin belirlediği fiyatlara göre yaklaşık 1250 liradır. Yani 5- 10 kilo arası bir ürün gönderme ücreti ortalama 80 Euro’dur. Günümüzde kur farkının her gün artması nedeniyle fiyatlara sürekli güncelleme gelmektedir.

 

San Marino Kargo Ücreti Nasıl Yapılır?

 

San Marino ülkesine gönderilecek kargolar hava yolu ya da deniz yoluyla gönderilmektedir. Bu ülkeye girecek kargolar İtalya’nın kontrollerine göre gönderilmektedir. Ücret hesaplamasında kilo kadar önemli olan ürünün boyutudur. San Marino’ya gönderilecek ürünlerde standart hesaplar vardır. Gönderilecek ürünler bu sabitlere göre gönderilir.

 

San Marino’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

San Marino’dan Türkiye’ye kargo ücretleri San Marino devletinin Euro kullanması nedeniyle ucuz olarak karşılanmaktadır. Avrupa standartlarında kargo gönderen San Marino’nun kargoculukta hedefi güvenlik ve hızlılıktır. San Marino 33.000 nüfusu olan yüzölçümü olarak küçük bir ülkedir. Bu ülke bazen ihracat ve kargoculuk için bir köprü görevi görmektedir. 

 

San Marino’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Avrupalı ülkeler evrak gibi hassas ürün gönderimi için çok hassas davranmaktadırlar. Yani evrak ve kargo gönderiminde kendilerini tehdit edebilecek şeyleri kesinlikle kabul etmezler. Avrupa ve Amerika ülkeleri ticaret te katı kuralları bulunan ülkelerdir. Ancak kendi aralarında gerçekleşecek kargoculuk gibi işlemler için çok büyük kolaylıklar sağlamışlardır. Bunlardan biri ortak para birimi kullanımıdır. Veya vergi oranlarının düşürülmesi de bunlardan biridir.

 

San Marino’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

San Marino’ya gönderilmesi yasak ürünlerin ülkeye getirilmesi durumunda bazen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi devreye girmektedir. Ancak bu kurumun devreye girmesi için ülkeye silah, erzak, cephane gibi şeylerin gönderilmesi lazımdır ki ülkeyi tehdit edebilecek bir duruma karşı önlem alınması gerekir. 

 

San Marino Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

San Marino Avrupa’da yer aldığı için kargo takibi gibi önemli işlemler için gerekli girişimler yapılmıştır. Kargo takibi hizmeti genel olarak internet ortamından müşterinin kendisi tarafından yapılmaktadır.

whatsapp