+90 505 996 02 39
info@turkbox.com.tr
English

Jamaika, Kuzey Amerika’da yer alan bir ülkedir. Jamaika’ya kargo gönderebilmek için Amerika merkezli yabancı kargo firmalarından faydalanılabilir. Ya da yerli Türk firmaları ile TURKBOX gibi uluslararası alanda çalışan firmalardan yardım alınabilir. TURKBOX ile kargo gönderebilmek için müşterinin kargoyu teslim etmesi, kargonun gideceği adresi net olarak belirtmesi ve ulaşım yolu seçmesi yeterlidir. 

 

Jamaika’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Jamaika’ya ucuz bir şekilde kargo yollayabilmek için hava yolu tercih edilmelidir. Jamaika’ya hava yolu ile gönderilen kargoların ücretleri 2022 yılında en küçük paketler için 9.90 Euro’dur. Gönderim ücretini düşürmek için müşterinin Express hava yolları gibi özel hizmetleri tercih etmemesi gerekir. Diğer yandan Jamaika ile ortaklığı bulunan bir firma ile gönderimi sağlamak daha ucuza mal olmaktadır. 

 

Jamaika’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Jamaika’ya en hızlı kargo firmaları özel firmalardır. Çünkü TURKBOX gibi özel firmalar Express kurye gibi hizmetlerle kargoları daha hızlı yollamaktadır. Diğer yandan çoğu özel firmanın Kuzey Amerika’da şubeleri bulunduğu için ürünler daha hızlı nakliye edilmektedir. 

 

Jamaika’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Jamaika’ya gönderilen kargolar ortalama 1 hafta da alıcıya ulaşmaktadır. Diğer yandan kargo firmalarının anlaşmalı oldukları müşteriler için ekstra hizmetleri vardır. Bu hizmetler ile gönderimi daha kısa sürede yapmak mümkündür.

 

Türkiye’den Jamaika’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Jamaika’ya Kargo Gönderimi Avrupa ülkelerine nazaran çok daha yüksektir. 2022 yılında ortalama fiyatlar şu şekildedir; 0.5 kilo: 45 Euro, 10 kilo: 280 Euro, 20 kilo: 390 Euro. Bu fiyatları düşürebilmek için firmalar sıklıkla kendileri ile kargo gönderen müşterilerine özel indirimler yaparlar.

 

Jamaika Kargo Ücretleri Nasıl Hesaplanır?

 

Jamaika’ya gönderilecek kargolarda fiyat hesaplaması yapmak için ürünün ağırlığı hesaplanır. Paketin ağırlığını hesaplamak için genişlik ile yükseklik çarpılarak 5000’e bölünür. Elde edilen sonuç ürünün net kilogramıdır. Kilogram hesaplamasından sonra ürünün boyutu hesaplanır. Ürünün boyutunu normal boyuttan fazlaysa gönderim ücreti daha çok olmaktadır. 

 

Jamaika’dan Türkiye’ye Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Jamaika’dan Türkiye’ye kargo gönderiminde fiyatlar 100 Euro’dan başlamaktadır. Hem Jamaika’da hem de Türkiye’de faaliyet yürüten Global kargo şirketleri vardır. Bu şirketler ile Online kargo gönderme hizmeti sayesinde işlemler daha hızlı ve daha az maliyetli olmaktadır. Jamaika’dan Türkiye’ye kargo ücretlerinde Jamaika doları kullanılırsa bu para birimi çok değersiz olduğu için fiyat çok daha artmaktadır. 

 

Jamaika’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Jamaika’ya evrak gönderimi yapılırken paket zarf içine konulursa ürünün kapladığı alan çok az olacağı için gönderim ücreti de daha az olur. Evrakları zarf ya da paketin içine koyarak göndermek mümkündür. Gönderilecek evraklar önemli ise özel bir şekilde kargo firması tarafından paketlenir ve diğer kargolardan ayrı bir şekilde depolanır. 

 

Jamaika’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Jamaika’ya gönderilmesi yasak ürünler şunlardır: Petrol, aroma terapi yağı, cephane, alkollü içecekler, tıraş kremi, hava yastığı ve canlı ya da ölü hayvanların Jamaika’ya kargo ile gönderilmesi yasaktır. Bu ürünlerin bazıları ihracat yolu ile ülkeye girebilse de kargo yolu ile gönderilmesi yasaktır.

 

Jamaika Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Jamaika’ya gönderilen ürünün kargo takibini yapabilmek için firmanın internet sitesi ya da varsa uygulaması kullanılabilir. Diğer yandan önemli durumlarda bizzat firmaya giderek ürünün nerede olduğu öğrenilebilir. Kargo takibinde ürünün nerede olduğu, gümrükten geçip geçemediği ve Jamaika’nın yurt dışı alıp verme ofisine gidip gitmediği öğrenilebilir. Ayrıca kargo takibinde çoğu bilgi harita üzerinden görülebilir.