Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Fildişi Sahillerine Kargo Nasıl Gönderilir?

Fildişi Sahillerine Kargo Nasıl Gönderilir?

Fildişi Sahilleri, Batı Afrika’da yer alan bir Atlas Okyanusu ülkesidir. Okyanusa kıyısı olan bu ülkeden Amerika’ya ve Avrupa’ya nakliyatlar kolaylıkla yapılır. Diğer yandan doğrudan olmasa da dolaylı olarak Atlas okyanusuna kıyısı olan Türkiye’ye de kargoculuk ve ihracat işlemleri kolaylıkla yapılır. Türkiye’den Fildişi Sahillerine deniz yoluyla kargo gönderiminde başka hiçbir limana uğramadan doğrudan ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak Akdeniz’e girişte İspanya tarafından ve Ege denizine girişte Türkiye tarafından çeşitli kontroller yapılabilir. Uluslararası kargo firmalarının başında TurkBox gelmektedir. TurkBox hakkında detaylı bilgileri web sitemiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

 

Fildişi Sahilleri'ne En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Fildişi Sahillerine en ucuz kargo hava yolu iledir. Hava yolu ile ulaşım tercih edilmesi durumunda ücretler daha az olmaktadır. Kargoyu ucuz bir şekilde gönderebilmenin diğer yolu da Online kargodur. Online kargo da müşteri ürünün ücretini kendisi hesaplar ve şubeye teslim eder. Geriye kalan işlemler firma tarafından yapılır.

 

Fildişi Sahilleri'ne En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Fildişi Sahillerine en hızlı kargo herhangi bir firma ile Express kargo göndermektir. Express kargo da teslim alınan ürünlerin sevkiyatı aynı gün gerçekleşir. Sabah teslim alınan bir kargo en geç akşama kadar gümrüğe götürülür. Normal kargo işlemlerinden 5 kat daha hızlı gönderim sağlanmaktadır.

 

Fildişi Sahilleri'ne Kargo Kaç Günde Gider?

 

Fildişi Sahillerine gönderilen kargolar hava yolu ile 3-4 iş gününde alıcıya teslim edilir. Deniz yolunda ise süre 1 haftayı geçebilir. Alıcı ödemeli kargo işlemlerinde süre daha uzun olmaktadır. Çünkü alıcı ödemeli kargo da bir sorun olması durumunda hem alıcıyla hem de göndericiyle iletişim kurmak süreyi uzatmaktadır. 

 

Türkiye’den Fildişi Sahilleri'ne Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Fildişi Sahillerine kargo ücreti kimi firmalarda 30 Euro’dan başlamaktayken kimi firmalarda ise 200 Euro’ya kadar çıkmaktadır. Fiyat farkının bu denli fazla olmasının sebebi marka bilinirliği, kalite, ekstra hizmetler ve ortaklılar gibi etkenlerdir. 

 

Fildişi Sahilleri'ne Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Fildişi Sahillerine kargo gönderiminde deniz yoluyla ulaşım ya da hava yolu ulaşımı tercih edilmesi ücreti etkiler. Hava yolu ile ulaşımda tek seferde ya da çift vesait olarak nakliye sağlanabilir. Deniz yolunda ise geminin ihtiyaçlarını karşılamak ve çeşitli sorunlarda başka limanlara gidilebilir. Yurt dışı ücret hesaplaması her ülke için aynıdır.

 

Fildişi Sahilleri'nden Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Fildişi Sahillerinden Türkiye’ye 2022 yılında ortalama ücretler şu şekildedir; 0.5 kilo: 50 Euro, 10 kilo: 250 Euro, 20 Kilo: 330 Euro. Bu fiyatlar Fildişi Sahillerinin yerli para birimi olan Batı Afrika Frangına çevrildiği zaman ise ücretler şu şekilde olmaktadır; en az 32.000 CFA, ortalama 163.000 CFA ve en fazla 216.000 CFA olmaktadır.

 

Fildişi Sahilleri'ne Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Fildişi Sahilleri'ne evrak gönderimi 10 Euro gibi düşük ücretler ile halledilebilir. Şirketler arası ticari mektuplaşma da ya da aile içinde mektuplaşma için evrak gönderimi çok önemlidir. Bu tarz evrakların güvenliği için fazladan önlemler alınmıştır. 

 

Fildişi Sahilleri'ne Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Bu ürünler; cephane, silah, ateşli silah, bomba, ses bombası, bıçak, çakmak, sigara, koruyucu gözlük, sıvı geçirmez önlük, peynir, süt, yoğurt, ayran, ekmek, hayvan, dondurulmuş tavuk, sığır ve domuzdur.

 

Fildişi Sahilleri Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Bazı kargo firmaları dünya çapındaki önemli ülkelerin kargoculuk işlemleri için kargo takibine daha çok önem vermekte ve bu konuda çeşitli yatırımlar yapmaktadırlar. Öyle ki bu yatırımlar doğrultusunda sadece kargo takibi için kurulmuş siteler bile vardır.

whatsapp