Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Abu Dabi’ye Kargo Nasıl Gönderilir?

Abu Dabi’ye Kargo Nasıl Gönderilir?

Abu Dabi 1971 yılından beri BAE’nin başkentidir. Abu Dabi Arap yarım adasında yer almasına rağmen modern bir şehirdir. Abu Dabi’nin bu zenginliğinin nedeni büyük petrol rezervlerine sahip olmasıdır. Abu Dabi’ye kargo gönderimi basit bir işlemdir. Abu Dabi’ye gelen kargolar şehrin yurt dışı alıp verme ofisine gelmektedir. Bu merkezde ürünlerin kontrolü yapıldıktan sonra ürünler belirtilen adreslere teslim edilmektedir.

 

Abu Dabi Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Abu Dabi’ye giden kargoların ücret hesaplaması tarifi belirli kilo aralıkları arasında değişmektedir. 0 kilodan 30 kiloya kadar olan ürünlerin hesaplaması farklı, 30 kilo ile 70 kilo arasındaki ürünlerin hesaplaması farklı ve 70 kilo ile 300 kilo arasında ki ürünler için farklıdır. En fazla 300 kilo ağırlığında ki ürünler Mikro ihracat ile gönderilmektedir. Mikro ihracatta ticari değeri 15.000 Euro’yu yani 267.00 TL’yi geçmeyen ürünler gönderilebilmektedir. Mikro ihracat ta bir şirket olması gerekmez.

 

Abu Dabi’ye En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Abu Dabi’ye ucuz kargo gönderme modeli hava kargodur. Fakat hava kargo da süre biraz daha fazladır. Yurt dışına kargo gönderiminde en sık tercih edilen model Express kargodur. Abu Dabi’ye ucuz bir şekilde kargo gönderebilmek için ürünü tek seferde gümrükten geçirmek gerekmektedir. Yani ürün tekrar şubeye gelmeyecek şekilde paketlenmelidir.

 

Abu Dabi’ye En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Abu Dabi’ye hızlı bir şekilde kargo gönderebilmek için acil kargo modeli tercih edilmelidir. Acil kargo kategorisindeki ürünler 1. sırada yer almaktadır. Yani şubede bulunan kargolar arasında en önce gönderilen bunlardır. Acil kargodan sonra Express kargo yani Express kurye modeli vardır.

 

Abu Dabi’ye Kargo Kaç Günde Gider?

 

Abu Dabi’ye kargo gönderme süresi 2- 3 gündür. Bu süre çoğu orta doğu ülkesinden daha kısadır. Abu Dabi’ye gelen kargolar aynı gün içerisinde adreslere teslim edilmektedir. Ancak ürünler akşam saatlerinde merkeze ulaşmışsa ertesi güne ertelenmektedir. Abu Dabi’ye hava yoluyla kargo ya da mâl gönderilmek istenirse süre yaklaşık 1 haftadır.

 

Türkiye’den Abu Dabi’ye Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Abu Dabi’ye 0.5 kiloluk ürünler 90 Euro gibi ücretlere gönderilmektedir. 1 kiloluk ürünlerde bu ücret 100 Euro civarındadır. 5 kiloluk ürünlerin gönderim maliyeti en az 105 Euro’dur fakat 150 Euro’ya kadar çıkması muhtemeldir. 12.5 kilo ağırlığındaki ürünler ortalama 170 Euro gibi ücretlere gönderilebilir. Abu Dabi’ye Euro yerine dolar ile de kargo gönderilebilir. Abu Dabi’ye mâl gönderilip de ticaret yapıldığı zaman ücret TL ile ödenebilir.

 

Abu Dabi’den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Abu Dabi’den Türkiye’ye en az 30 Euro karşılığında ürün gönderilebilir. Abu Dabi’den Türkiye’ye evrak gönderme ücreti 9 dolar civarındadır. 1 kiloluk ürünler en az 70 Euro’ya gönderilebilir. Ürün gönderirken ücreti belirleyen etkenler ağırlık ve genişliktir. Bu değerlerde artış olduğu zaman ücretlerde artmaktadır. Kargoculukta bazı stabil ücretler vardır. Ayrıca rayiç ücretler belirlenmiştir.

 

Abu Dabi’ye Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Evraklar hassas ve  özel kategori ürünleridir. Yurt dışına kargo gönderiminde iki farklı şekil vardır. Birincisi paket, ikincisi de zarftır. Evraklar zarf olarak gönderilmektedir. Zarf gönderiminde üründe herhangi bir yırtık olmaması çok önemlidir. Böyle bir durum olursa o paketin gönderimi yapılamaz.

 

Abu Dabi’ye Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Abu Dabi ülkesine gönderilmesi yasak ürünler internette bazı sitelerde belirtilmiştir. Bunun dışında kargo firmalarıyla iletişime geçerek hangi ürünlerin gönderilemeyeceği öğrenilebilir. Gönderilmesi yasak ürünlere sipariş oluşturulamaz ve bu ürünlerin gönderimi yapılamaz.

 

Abu Dabi Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Abu Dabi’ye gönderilen kargoların takibini yapabilmek için bazı siteler vardır. Örneğin TURKBOX firmasından gönderim yapılmışsa TURKBOX şirketinin internet sitesinden takip yapılabileceği gibi farklı bir siteden daha takip yapılabilir. Bu ikinci site her firmanın kargoların takibinin yapılabileceği sitelerdir. Bu sitelerde takip yapabilmek için firma adı gibi ekstra şeylerde belirtilmelidir. 

whatsapp